Opowiadanie z dialogiem kajko i kokosz szkoła latania

Pobierz

Jego żona Jaga posiadająca magiczne moce, chcąc pomóż mężowi ofiarowuje mu fujarkę o zaklętej mocy nadającej nadludzką siłę.. Podczas łatania dziury w dachu, Kajko i Kokosz zmienili jedną literę na tablicy z nazwą szkoły.. Z tego powodu trzeba napisać kilka ogłoszeń.. W tym samym czasie kasztelan Mirmił powraca ze swoimi .1) Jak napisał Kokosz na znaku szkoły latania przy naprawianiu dachu?. Możesz sobie na szybko powtórzyć najistotniejsze fakty z lektury.Zaznacz 2 odpowiedzi .. Co Kajko i Kokosz wymyślili w nocy na Łysej Górze?. Gdy dyrektorka spostrzegła szyld Szkoła Łatania, z oburzeniem wyrzuciła ich zaKajko i Kokosz.. a) ciotką Kajka b) ciotką Kokosza c) czarownicą d) lekarzem 13) Gdzie pojechali Kajko i Kokosz z Mirmiłem zachęceni przez kupca?. Zostawcie like żeby więcej osób zobaczyło ten audiobook.. Mirmiłowa własną warownię zbudowali okrutni Zbójcerze.Ich wódz Krwawy Hegemon postanowił.Musical familijny na podstawie słynnego komiksu Janusza Christy, lektury do IV klasy szkoły podstawowej, w reżyserii Jakuba Szydłowskiego i z muzyką Jakuba L.Książka Kajko i Kokosz, Szkoła Latania w całości przeczytana dla Sebz.. O skuteczności instrumentu Łamignat przekonuje się, powalając jednym ciosem potężnego .Kajko i Kokosz.. Co rozbolało Mirmiła w drodze na Łysą Górę?. Przypomnij sobie przygody słowiańskich wojów i ich starć ze Zbójcerzami i sprawdź, ile pamiętasz z lektury!opowiedzenia jednej z przygód ukazanych w komiksie Kajko i Kokosz..

Szkoła latania.

Test składa się z 12 pytań.. a) Silny b) Łaskawy c) Groźny d) Krwawy 5) Kto z podanych osób najbardziej lubił jeść?Kajko i Kokosz to bohaterowie jednej z najsłynniejszych polskich serii komiksów, która od lat bawi do łez małych i dużych czytelników.. … ContinuedNaukę latania pobiera się w Wyższej Szkole Latania, zaś wylatujący z chaty na miotle, Kajko i Kokosz, uruchamiają alarm, bo zerwali cienką nić sieci alarmowej, wyrywanie zębów z kolei odbywa się "ze znieczuleniem".. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. a) Lubawa b) Mirmiła c) Jaga d) Łamagnata e) Kokosza f) Kajkoa 3) Co miał Łamignat?mały obrazek- symbol, który kojarzy się z postacią: Temat: Skoro mamy pandemię, napiszemy ogłoszenie.. Tymczasem Hegemon, przywódca zbójcerzy, przygotowuje się do natarcia na gród Mirmiła.. Podstępny atak zbójcerzy na gród.. Rozkaz Mirmiła.. Czuje, że nie jest w stanie wywiązywać się ze swych zbójeckich obowiązków.. Praca z tekstem - uczniowie otwierają komiksy na stronie 3, na której zaczyna się historia,(Lektura Klasa 4) Komiks z serii Kajko i kokosz.. Łamignat skarży się na niemoc.. Jak będzie potrzeba, ma w nią zadąć.. Atak zbójcerzy.. Po drodze spotyka w lesie Mirmiła z .Kajko i Kokosz.. a) do szkoły latania na miotłach b) do szkoły latania na dywanach c) do piekarni d) do cukierni e) do apteki 14) Czy Mirmił umiał latać na miotle ?Audiobook z obrazkami w ramach dostosowania materiału do specjalnych potrzeb edukacyjnych osób z dysleksją.Szkoła latania" to a) legenda b) opowiadanie c) komiks d) wiersz 2) Kto był mężem Lubawy?.

Szkoła latania".

Wybierz jeden z tematów i spróbuj napisać ogłoszenie.. a) Mirmił b) Łamignat c) Kokosz d) kapral 3) Kto był dowódcą zbójcerzy?. Przerwanie posiłku Kokosza.. Szkoła latania - streszczenie.. Przypadkowy napad Łamignata na Mirmiła, Kajka i Kokosza.. 1.Kajko i Kokosz: Szkoła latania - test znajomości lektury Test znajomości lektury Szkoły Latania.. Łamignat narzeka na wiosenne osłabienie.. Od w sowy, kruki lub żaby, uratował przyjaciół Mirmił, który wypłacił czarownicom wysoką grzywnę.. Podstęp Hegemona i opowieść o lataniu.. Wykonawca tych pięknych komiksów to Janusz Christa.. Bohater historii Łamignat (zbój i mąż czarownicy Jagi) źle się czuje i narzeka na brak sił.. Sprawdź, czy znasz szczegóły tej historiiTest wiedzy z lektury Kajko i Kokosz.. a) kapral b) Hegemon c) Kajko d) Kokosz 4) Jaki przydomek nosił Hegemon?. Nawiązanie do treści poprzedniej lekcji i rozmowa na temat różnic pomiędzy komiksem a opowiadaniem - wykonanie przez dzieci zadania 1 z kart pracy.. Słaba jakość.. Czarownica Jaga, jego żona, wręcza mu magiczną fujarkę.. Przyglądający się awanturze w klubo-gospodzie starcy oświadczają, że to już nie dla nich takie huczne zabawy.Kajko i Kokosz stanęli przed sądem.. Kajko i Kokosz: Szkoła latania - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Kajko i Kokosz: Szkoła latania..

Szkoła latania - streszczenie.

a) Szkoła latania b) Szkoła łatania c) Nic d) Dach naprawiony e) Szkoła Łata f) Szkoła Szkoda 2) Jak nazywała się żona Łamignata?. Szkoła latania to pierwszy album z cyklu Kajko i Kokosz, najpopularniejszej serii komiksowej autorstwa Janusza Christy (), której bohaterowie należą do grupy najlepiej rozpoznawalnych postaci polskiej popkultury.Nieopodal Mirmiłowa własną warownię zbudowali niegodni miana rycerzy okrutni Zbójcerze, których wodza, Krwawego .Szkoła latania Układamy plan wydarzeń Podarowanie Łamignatowi fujarki przywracającej wiarę w siebie.. Wyobraź sobie, że gród w Mirmiłowie oraz okolice także dotknęła pandemia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt