Napisz poniższe zdania w czasie przeszłym imperfekt

Pobierz

3) Ich wohne in Warszawa.. Dlatego też często mylony jest z czasem przeszłym trybu przypuszczającego, czyli Konjunktiv Plusquamperfekt.Napisz poniższe zdania w czasie przeszłym perfekt.. 2012-09-29 10:46:51To bardzo proste.. du bist - ty jesteś.. Tylko 5 zdań , pomocy!. Czas Perfekt tworzymy w następujący sposób: trzeba to zapamiętać, na koniec zdania zawsze dajemy czasownik, który odpowiednio się zmienia, ale powiem o tym później.. ich bin - ja jestem.. 1 Co dziennie chodziłem po molo Jeden Tag bin ich auf die Mole gegangen.. Ein Dieb stehlt viele wertvolle Sachen.. Die Frau muss in die Arbeit fahren.ErarbeitungUtrwalenie w toku ćwiczeń sprawnościowych-przekształcać zdania na czas przeszły Imperfekt: Uczniowie przekształcają podane zdania w czasie teraźniejszym na czas Imperfekt -tablica: Praca w grupach : 22: PRODUKTIVE PHASEFaza produktywna: AnwendungSwobodna praktyka językowa-poprawnie stosować czas przeszły ImprefektKonjunktiv Präteritum - Czas teraźniejszy w trybie przypuszczającym wyrażany jest za pomocą form Konjunktiv Präteritum.. Napisz poniższe zdania w czasie przeszłym Imperfekt.. Napisana przez: krolikowskinc.. Odmiana sein.. To podstawy, ale od czegoś trzeba zacząć :).. Question from @NatkaNatka3512 - Szkoła podstawowa - Język niemieckiNapisz poniższe zdania w czasie Perfekt z czasownikiem posiłkowym sein..

Napisz poniższe zdania w czasie przeszłym Imperfekt.

Opowiadam ją na przykład znajomym jako przygodę z przeszłości.Czas przeszły Präteritum (Imperfekt).. .Napisz zdania w czasie przeszłym perfekt (j. niemiecki) 2012-01-08 20:24:48 Należ zamienić poniższe zdania w czasie teraźniejszym na pozostałe czasy (Futur I, Imperfekt, Perfekt , Plusquamperfekt): 2021-04-15 15:47:35Wiesz już, jak tworzyć zdania w czasie przeszłym Perfekt.. Pomóżcie proszę.. Question from @Aniola15 - Liceum/Technikum - Język niemieckiNatomiast w przypadku, gdy opisywane wydarzenia mają związek z teraźniejszością, wybierzesz czas przeszły Perfekt.. Na drugie miejsce w zdaniu dajemy `haben` lub `sein` w zależności od osoby.. Formy te przypominają czas przeszły Präteritum, inaczej Imperfekt.. Kiedy możesz to zrobić, przeczytasz na stronie CZAS PRZESZŁY IMPERFEKT.W języku polskim jest jeden czas przeszły, w języku niemieckim są dwa, czas przeszły Präteritum (Imperfekt) i czas przeszły Perfekt: "Ich sagte die Wahrheit.". Czas przeszły Präteritum (Imperfekt) w języku niemieckim również jest nazywany Erzähltempus, czyli czasem służącym do opowiadania.. Z tego powodu też sam później, czyli po Perfekcie wprowadzałem czas .Napisz poniższe zdania w czasie przeszłym Perfekt..

Napisz poniższe zdania w czasie przeszłym Imperfekt: 1) Er wartet über zwei Stunden auf den Zug.

arbeiten (pracować) - Er hat schwer gearbeitet.Czynności wyrażane przez Czas Przeszły Prosty mogą być ukończone bądź nie.. Złamałam nogę i to już historia.. Dotychczasowe odpowiedzi napisane sa w czasie Imperfekt, czyli przeszly niedokonany (ich machte) Nie mam ochoty wymyslac nowych zdan, dlatego wykorzystalam te moich poprzednikow.. Napisz poniższe zdania w czasie przeszłym Imperfekt.. Zdanie wyrażone w czasie przeszłym Imperfekt, ponieważ opisuje tylko przeszłe zdarzenie.. Geht ihr oft ins Theater?7.W czasie tym używamy czasowników nieregularnych i regularnych.. Użyj czasowników podanych w nawiasach w czasie przeszłym Imperfekt: 1) Die Lehrerin .. 4) Er wohnt in Warszawa.. (zdanie w Perfekt) Tak wyglądają przykładowe zdania w czasie Präteritum: PS.. Zdania pytające: W .. 1.Was i were Was i were- byłam, byłeś, była, byliśmy, byłyście, byli.. 2012-11-19 18:15:56 Napisz 15 zdań w czasie przeszłym perfekt o tym co robiłeś w wakacje!. Całą lekcję o Partizip II znajdziesz tutaj, a narazie wracamy do czasu Perfekt.. Szkoła ponadgimnazjalna-----I.. Używamy czasownika posiłkowego (najczęściej "haben" ) w odpowiedniej formie oraz imiesłowu Partizip II, znajdującego się na końcu zdania, np.: kochen (gotować) - Ich habe Suppe gekocht..

Ein Dieb stehlt viele wertvolle Sachen.Napisz poniższy tekst w czasie przeszłym Imperfekt.

PRZYKŁADY: Ich brach mein Bein.. - Złamałam nogę.. Dzięki Präteritum Imperfekt można opowiedzieć, co się wcześniej wydarzyło, co ktoś robił w przeszłości.. Ten czas używany jest przede wszystkim w opowiadaniach , sprawozdaniach czy też bajkach, tym samym również często w języku pisanym.. Jest on używany przede wszystkim w języku pisanym (bajki, opowiadania, powieści itd.).. er/sie/es ist - on .Napisz poniższe zdania w czasie Perfekt z czasownikiem posiłkowym sein :1.. Ten cały Partizip II jest na końcu zdania.Imperfekt - Test gramatyczny.. Ein Dieb stehlt viele wertvolle Sachen.. Partizip od czasowników nieregularnych trzeba nauczyć się na pamięć.. Budowa zdania w czasie przeszłym jest taka sama, jak w .Przekształć zdania podane w czasie teraźniejszym na zdania w czasie przeszłym Imperfekt.. (Ugotowałem zupę.). 10) Sie hoert Musik.Perfekt to czas przeszly dokonany (np: ich habe gemacht).. Używanie tego czasu w mowie brzmi sztucznie.. ( Zdania w cudzysłowach pozostają bez zmian.). Czas przeszły Perfekt możesz również zastąpić prostszą formą przeszłą, a mianowicie czasem przeszłym Imperfekt..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt